Приведен Турчин на Деве Баир, приложил фалсификуван зелен картон

Полицијата вчера на граничниот премин Деве Баир привел Турчин кој приложил фалсификуван зелен картон. „На 20.02.2024 во 23.30 часот на Граничниот премин Деве ...
| | веќе видена | слични

Грчките земјоделци од северниот и северозападниот дел на Грција, денеска, на неколку часа ги блокираа граничните премини Евзони - Богородица кај Гевгелија и ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Грчките земјоделци не мируваат, па и денеска закажаа протест не на еден, туку на два гранични премини во Македонија. Протестот на граничниот премин „Евозни“, ...
| | веќе видена | слични

На Евзони ќе се одржи земјоделски собир што ќе започне околу 13-13.30 по грчко, односно 12-12.30 часот по македонско време и во периодот додека трае протестот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Грчките земјоделци од северниот дел на земјата, вечерва го блокираа преминот Евзони (Богородица) кон Северна Македонија за влез на товарни возила. Веста за МИА ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна единица ќе се одржи на 22 мај соопшти вчера на седница Државната изборна комисија по ...
сите 358 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 210 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи локално во ...
сите 250 | | | веќе видена

Протече првата снимка од соборениот хеликоптер: „Целосно изгорел“ Потврдено е дека Иранскиот претседател Ебрахим Раиси е мртов откако иранските агенции ...
сите 107 | | | веќе видена

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 126 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти на денешната средба со потсекретарката за јавна дипломатија на Стејт департментот на САД, Елизабет Ален, која престојува во ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен Турчин на Деве Баир, приложил фалсификуван зелен картон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: