Клучната разлика ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ ќе ја направи во третата изборна единица

ВМРО-ДПМНЕ води во секоја изборна единица а најубедливо во третата каде предвидувањата се дека ќе освои двојно повеќе пратеници од СДСМ. Ова е заклучокот од ...
| | веќе видена | слични

Во партиите, на големо се одвиваат подготовките за листите за пратеници за претсојните парламентарни избори. Тоа освен што е случај со најголемите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На прашањето за која партија ќе гласате на претстојните парламентари избори, ВМРО-ДПМНЕ во јануари имале рејтинг од 20.6 проценти, а во февруари 21.1 процент. ...
| | веќе видена | слични

Според најновите анкети на Институтот за политички истражувања се зголемува разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во февруари во однос на јануари во изборните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во емисијата Објектив на МРТ беше презентирана најнова анкета од ИПИС со споредба на трендовите во февруари во однос на јануари. Анкетата се однесуваше на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Анкетата на ИПИС објавена во емисијата Објектив на МРТ ги презентираше и резултатите и од рејтингот на кандидатите за претседател на Република Македонија. На ...
| | веќе видена | слични

Деновиве се води жестока битка во СДСМ за добитни места во Собранието во која екс министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски може да извиси за носител а ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прагот сме на еден историски подвиг, Македонија да биде земја членка на ЕУ! Ќе се согласите и вие, поминавме многу време во чекалната но исто така ќе се ...
сите 342 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 202 | | | веќе видена

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
сите 132 | | | веќе видена

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во Скопје ...
сите 148 | | | веќе видена

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клучната разлика ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ ќе ја направи во третата изборна единица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: