Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полицијата вчера на граничниот премин Деве Баир привел Турчин кој приложил фалсификуван зелен картон. „На 20.02.2024 во 23.30 часот на Граничниот премин Деве ...
| | веќе видена | слични

Останато

Добар ден на сите, благодарам на интересот. Денеска е посебен ден, денеска е убав ден, сончев ден, ден кога треба граѓаните да излезат и да гласаат. Ден кога ...
сите 742 | | | веќе видена

Нов влажен бран ќе ја зафати Македонија од вечерва, велат синоптичарите. - По денешниот претежно стабилен и сув ден со повеќе сончеви периоди, во текот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски ја претстави екипата со која го крена гласот против самоволието на економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази ...
сите 100 | | | веќе видена

Максим Димитриевски на прес конференција им се заблагодари на гласачите. „ Чест ми е што имам можност да кажам дека денес ЗНАМ, заедно со сите свои подржувачи ...
сите 108 | | | веќе видена

Денеска на заедничка прес конференција министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, дополнитениот заменик министер Митко Бојмацалиев во присуство на ...
сите 136 | | | веќе видена

Најголем дел од гранатирањата втор ден по ред се случиле во Беит Лахија на северниот раб на енклавата, каде што израелската армија во вторникот нареди ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: