Канал 5 ТВ организира традиционален ТВ дуел меѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ!


Во нашата покана меѓудругото се вели: „...Канал 5 Телевизија, како единствена телевизија во Македонија која ги практикува светските позитивни професионални ...
| | веќе видена | слични

Министерот и кандидат за шеф на државата предложен од ДУИ, вели дека треба да се смени Уставот и претседателот да биде избиран во парламентот со две третини ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на претстојните избори, Бујар Османи, гостувајќи во емисија на Топ чанел, меѓу другото истакнал дека ...
| | веќе видена | слични

„Албанците бараат единство, а не доминација“, ова е главната порака која ја упати министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на претстојните ...
| | веќе видена | слични

ДУИ до Мицкоски: Ништо лошо нема да ја снајде земјата од првиот претседател Албанец Александра Спасеска 28.02.2024 / 12:51 Македонија Изјавата на првиот човек ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изјавата на првиот човек на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека идејата на Демократската унија за интеграција треба да се игнорира, покажува слабост, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција, заблагодарувајќи им се на граѓаните, кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократската унија за интеграција е задоволна и благодарна за масовноста на граѓаните за поддршка на кандидатурата на Бујар Османи за претседател на државата. ...
| | веќе видена | слични

„Денот по утрото се познава! Демократската унија за интеграција е задоволна и благодарна за масовниот одѕив на граѓаните во поддршка на кандидатурата на Бујар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канал 5 ТВ организира традиционален ТВ дуел меѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: