Грчките синдикалци бараат зголемување на платите и колективни договори

Прашањето за високите цени, како и потребата од зголемување на платите, беа во фокусот на настанот организиран од Атинскиот Работен центар (ЕКА). Како што рече ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германскиот синдикат Верди ги повика вработените на „Луфтханза ерлајнс“ да организираат нов штрајк на главните германски аеродроми од денеска до петок, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот синдикат Верди денеска ги повика вработените во „Луфтханза“ на тридневен штрајк низ целата земја, затоа што авиокомпанијата одбива да ги зголеми ...
| | веќе видена | слични

Авиокомпанијата „Брисел ерлајнс“, подружница на германската Луфтханза, најави дека утре ќе го откажува секој петти лет, поради тридневен штрајк на кабинскиот ...
| | веќе видена | слични

Засега не се знае многу за причината или времетраењето на штрајкот, но портпаролот на бриселскиот аеродром потврдил дека дел од персоналот на Авиапартнер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската авиокомпанија Луфтханза сака што поскоро да се постигне договор со синдикатите за зголемување на платите на персоналот на копното на компанијата. ...
| | веќе видена | слични

Летовите од и до грчките аеродроми ќе бидат целосно прекинати на 28 февруари, кога контролорите на летање ќе се приклучат на 24-часовниот штрајк на синдикатот ...
| | веќе видена | слични

Финската влада планира да го ограничи правото на штрајк со нови закони. Има намера да воведе и глоба од 200 евра за вработените доколку учествуваат во такви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот синдикат „Верди“ денеска ги повика работниците во јавниот транспорт идната недела да стапат на предупредувачки штрајк низ целата земја, втор пат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повиците на западните сојузници да се воздржи од ескалација, од средбата на воениот врв на Израел произлезе само порака дека одмазнички контраодговор ќе ...
сите 402 | | | веќе видена

Денес сум повторно во Тетово и повторно поставувам прашања до еден претседателски кандидат. Овој пат тоа е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи кој пред некој ден ...
сите 429 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 103 | | | веќе видена

Шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан, вчера изјави дека Иран дури 72 часа претходно ги информирал САД и соседните земји дека ќе го нападнат ...
сите 155 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 201 | | | веќе видена

Девојчето е оперирано поради тешка рана на главата и се наоѓа на одделението за детска интензивна нега. „Состојбата на седумгодишното девојче кое синоќа беше ...
сите 101 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 199 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчките синдикалци бараат зголемување на платите и колективни договори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: