Како се станува успешен политичар и/или државник?


НЕЗАВИСНО КОСОВО Најактуелна Балканска тема. Поточно, главен предмет на сите разговори за Западен Балкан и околу него. Поимот Западен Балкан веројатно е ...
| | веќе видена | слични

Бошњачки демократски сојуз: Пет причини зошто Мерсиха Смаиловиќ е најдобриот кандидат за претседател 1. *„Прва меѓу еднаквите“*. Велат дека не постои држава ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американската амбасадорка Анџела Агелер денеска посочи оти се надева дека дискурсот на изборната кампањата ќе се фокусира на суштинските прашања, а не на лични ...
| | веќе видена | слични

Изборите се предизвик за секоја земја, тие претставуваат можност гласачите да им покажат на кандидатите и на раководството на идната влада – која и да биде – ...
| | веќе видена | слични

Судејќи по поддршката која ја добивам и коментарите од моите сограѓани и пријатели, очигледно е дека тоа гласачко тело себеси се дефинира од ден на ден. Има ...
| | веќе видена | слични

„Трескањето на Ковачевски на говорница во Бутел, стопати извикувајќи ‘победа’, предизвика смеење, но и кај загриженост кај дел од јавноста. Дајте некој нека му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како се станува успешен политичар и/или државник?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: