Уставот за отстрел?!

Наумов: Треба да се опаметат политичарите. Политиката е уметност на можното. И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ да дојде нема да можат да спојат квалитетни кадри, лидерите не ...
| | веќе видена | слични

Никаде во светот не се бори опозиција против опозиција, опозициските  партии најчесто ја напаѓаат власта. Во политиката ништо не е случајно па ни однесувањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На прашањето за која партија ќе гласате на претстојните парламентари избори, ВМРО-ДПМНЕ во јануари имале рејтинг од 20.6 проценти, а во февруари 21.1 процент. ...
| | веќе видена | слични

Според најновите анкети на Институтот за политички истражувања се зголемува разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во февруари во однос на јануари во изборните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во емисијата Објектив на МРТ беше презентирана најнова анкета од ИПИС со споредба на трендовите во февруари во однос на јануари. Анкетата се однесуваше на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Анкетата на ИПИС објавена во емисијата Објектив на МРТ ги презентираше и резултатите и од рејтингот на кандидатите за претседател на Република Македонија. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 405 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уставот за отстрел?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: