ГЕОДЕТСКИТЕ ЕЛАБОРАТИ ПОСКАПЕА ЗА ПОВЕЌЕ ОД 200% Инвеститорите не знаат како ќе излезат на крај со новиот трошок


Граѓаните и инвеститорите кои ќе треба да подготват елаборат кај приватен геодет или друштво од 15 февруари треба да планираат повисоки износи за да го платат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Инетгрален текст од соопштение за јавност на ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДС и ДУИ дури и во заминување во последните денови не пропушта можност да му наштети на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Власта предводена од ДУИ и СДС, секој ден смислува нови начини, како што повеќе да удри по џебот на граѓаните и како уште повеќе да ги осиромаши, рече Тони ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДС и ДУИ пред заминување ги покачија цените на катастарските услуги и за 300%, народот со право вели дека немаме држава, треба да ја вратиме. Од 15-ти ...
| | веќе видена | слични

Министерството за градежништво на Хрватска на јавна консултација го објави долгоочекуваниот предлог на Законот за управување и одржување на згради. Една од ...
| | веќе видена | слични

Новио Тарифник за геодетски услуги е маска за енормното зголемување на услугите на Катастарот, обвинуваат од Геодетската комора. Велат дека промените во ...
| | веќе видена | слични

Апсолутно реални се цените со новиот тарифник за геодетски работи што стапи во сила на 15 февруари и се врз основа на трошоците кои секоја геодетска компанија ...
| | веќе видена | слични

Комората на трговски друштва за геодетски работи реагира против Агенцијата за Катастар, која по цели 10 години конечно извади нов Тарифник за нивните услуги, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувани граѓани, верувам во вашата љубов кон државата, сакате да биде безбедна, а вашите животи побогати и посигурни. Заедно одиме кон таа цел. Ви ветувам, ...
сите 407 | | | веќе видена

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 160 | | | веќе видена

Изборната кампања за претседател на државата пред гласањето од првиот круг задутре, кандидатот поддржан од СДСМ Стево Пендаровски ја заврши вечерва со митинг ...
сите 311 | | | веќе видена

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
сите 141 | | | веќе видена

Доживеавме вчера во Скопје да ни веат знамиња на туѓи држави и да ни скандираат УЧК, а притоа целата наша политичка елита и од позиција и од опозиција да молчи ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕОДЕТСКИТЕ ЕЛАБОРАТИ ПОСКАПЕА ЗА ПОВЕЌЕ ОД 200% Инвеститорите не знаат како ќе излезат на крај со новиот трошок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: