Скала и Пиксел го објавија отворањето на новата академија за дигитален маркетинг


Ентузијастите за дигитален маркетинг отсега имаат нова можност за квалитетна теоретска и практична едукација благодарение на партнерскиот проект на водечката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извоз – 183,9 милиони евра, инвестиции – 28,3 милиони евра, нови вработувања – 232. Од прва може да се претпостави дека зад овие бројки стои цврсто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Македонијатурист“ од основната дејност хотелирство лани остварила оперативна добивка од 714.00 евра. Но тоа не е се! Од дивиденди и камати на своите вложувања ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари – декември 2023 година продажбите достигнуваат 12.261.902.275 денари, што е за 16 % ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата Галеника во текот на 2023 година забележа значително проширување на портфолиото на производи, раст на бројот на меѓународни сертификати за квалитет ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Алкалоид забележа рекорден извоз од 183,9 милиони евра, инвестиции од 28,3 милиони евра и 232 нови вработувања во земјава во периодот јануари – ...
| | веќе видена | слични

Финансиските резултати од работењето на АД „Алкалоид“ за минатата година покажуваат дека компанијата бележи раст во приходите од продажбата на домашниот и на ...
| | веќе видена | слични

Како се прави добивка од два милиони евра годишно покажа скопската компанија која управува со зелените пазари во земјава. „Скопски пазар“ го објави својот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Од продажбата на сопствените производи, скопски „Реплек“ очекува прилив од над 31 милион евра или 24 проценти повеќе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 124 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 397 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена

Здравствените работници од тетовската клиничка болница на мирен протест ја изразија својата загриженост за условите за работа и квалитетот на здравствената ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скала и Пиксел го објавија отворањето на новата академија за дигитален маркетинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: