СПОРЕД БУНДЕСБАНК, Германија веројатно веќе е во рецесија

2 копии

Работодавачите во Германија ги намалија плановите за вработување и во февруари, а можни се и отпуштања во наредните месеци, покажуваат резултатите од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германскиот хемиски гигант BASF во петокот извести за остар пад на приходите во 2023 година, поради пониските цени и послабата продажба и сигнализираше нов ...
| | веќе видена | слични

Деловната клима во Германија се стабилизирала во февруари, како одраз на поблаг песимизам меѓу деловните лидери во услужните и трговските сектори, покажаа во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Швајцарскиот прехранбен гигант Нестле објави дека неговите приходи благо паднале во 2023 година под притисок на неповолните девизни курсеви и стагнантната ...
| | веќе видена | слични

Веста дека „бран отпуштања ја тоне Германија“ не е новост, таа често ги полни колумните во весниците во последните неколку месеци. Масовни отпуштања се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 123 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 406 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПОРЕД БУНДЕСБАНК, Германија веројатно веќе е во рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: