ПЕНЗИЈА НА 70 ГОДИНИ: Германскиот министер за труд откри конкретни планови

Германскиот министер за труд Хубертус Хајл (СПД) сака да претстави нов пензиски пакет заедно со министерот за финансии Кристијан Линднер (ФДП) во следните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австриската Влада планира да потроши една милијарда евра за зајакнување на забавениот сектор за домување во земјата, најавија канцеларот Карл Нехамер и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Борбата на Германија да го реши недостигот од милиони квалификувани работници може да ја чини земјата како една од водечките економии во светот, доколку ...
| | веќе видена | слични

Недостигот на работна сила - и квалификувани и неквалификувани работници - го кочи економскиот развој во Германија. Според федералниот министер за труд, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија и одржлив развој Дамир Хабијан повтори дека како дел од новиот акциски план за намалување на парафискалните давачки, економијата до ...
| | веќе видена | слични

Грција е една од последните преостанати земји во Европа која нуди таканаречени златни визи. Станува збор за контроверзна програма за добивање виза за престој ...
| | веќе видена | слични

Црните претчувства дека германската економија се соочува со проблеми, и дека епитетот на „болениот член на Европа“ добија потврда во најновиот извештај на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕНЗИЈА НА 70 ГОДИНИ: Германскиот министер за труд откри конкретни планови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: