Скокнаа цените на катастарските услуги


4 копии

Инетгрален текст од соопштение за јавност на ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДС и ДУИ дури и во заминување во последните денови не пропушта можност да му наштети на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Власта предводена од ДУИ и СДС, секој ден смислува нови начини, како што повеќе да удри по џебот на граѓаните и како уште повеќе да ги осиромаши, рече Тони ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДС и ДУИ пред заминување ги покачија цените на катастарските услуги и за 300%, народот со право вели дека немаме држава, треба да ја вратиме. Од 15-ти ...
| | веќе видена | слични

Новио Тарифник за геодетски услуги е маска за енормното зголемување на услугите на Катастарот, обвинуваат од Геодетската комора. Велат дека промените во ...
| | веќе видена | слични

Апсолутно реални се цените со новиот тарифник за геодетски работи што стапи во сила на 15 февруари и се врз основа на трошоците кои секоја геодетска компанија ...
| | веќе видена | слични

Комората на трговски друштва за геодетски работи реагира против Агенцијата за Катастар, која по цели 10 години конечно извади нов Тарифник за нивните услуги, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Цените од тарифникот се апсолутно реални, но проблем е што со нив Агенцијата за катастар на недвижности го правда поскапувањата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 437 | | | веќе видена

Аналитичарите сметаат дека Нетанјаху создава ескалации и кризи кои ја продолжуваат војната во Појасот Газа за да остане подолго на власт. Двајца аналитичари ...
сите 404 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Според странските медиуми, лансирани се околу 50 ракети „камикази“. Корисниците на социјалните мрежи објавуваат видеа од летала кои патуваат кон Израел, ...
сите 208 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 293 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 122 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скокнаа цените на катастарските услуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: