Извештај на ОН: Можно е Израелците во Газа да силувале жени


Шефот на Хамас, Исмаил Ханија денеска изјави дека палестинската милитантна група покажува флексибилност во преговорите со Израел, но во исто време е подготвена ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 50 новинари испратија отворено писмо во кое ги повикуваат Израел и Египет да обезбедат слободен и неограничен пристап до Газа за сите странски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Семејствата на заложниците држени во Газа и нивните поддржувачи започнуваат четиридневен марш од јужен Израел до Ерусалим за да побараат ослободување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Министерот за надворешни работи на Палестинската управа (ПА) Ријад ал Малики рече дека верува оти Хамас разбира зошто не треба да биде дел од новата влада на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

САД не сакаат понатамошна ескалација на тензиите меѓу Израел и Хезболах, соопшти синоќа американскиот Стејт департмент, додавајќи дека Израел го уверил ...
| | веќе видена | слични

Египетскиот претседател Абдел Фатах ал Сиси денеска изрази надеж дека во наредните денови ќе биде постигнат договор за прекин на огнот во Појасот Газа. „Се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извештај на ОН: Можно е Израелците во Газа да силувале жени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: