ТАРАВАРИ: Албанската опозиција ќе ја порази ДУИ со разлика од 2-3 пратеници минимум


Опозициската коалиција ќе ја порази Демократската унија за интеграција (ДУИ) на изборите со минимум два до три пратеници. Вака во дебатниот магазин Клик Плус ...
| | веќе видена | слични

Запрашан за исходот од изборите во албанскиот етнички политички кампус, политичкиот аналитичар Ибрахим Мехмети во интервју за Слободен печат рече дека додека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Движење Беса и градоначалник на Тетово Биљал Касами заедно со членови и симпатизери на неговата партија и коалицијата „Вреди“ за дадоа потписи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на Демократското движење, Изет Меџити, откако го даде потписот за кандидатот на коалицијата “ВРЕДИ”, Арбен Таравари, се изјасни дека во Скопје се ...
| | веќе видена | слични

Доскорешниот лидер на Алијанса за Албанците, а од неодана, по партискиот раскол, лидер на дел од таа парија и кандидат за претседател на опозициската коалиција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ние сме во пресрет на претседателските и парламентарните избори, Движењето БЕСА ги прави сите подготовки за историските избори кои ќе се одржат по неколку ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Би ги прифатиле сите одлуки на судот бидејќи сме сигурни дека и во Централното претседателство и во Централното собрание и кај членовите на Конгресот имаме ...
| | веќе видена | слични

„…искрено го очекував господинот Ахмети, за да биде поинтересен, да речам, политичкиот натпревар меѓу нас. Меѓутоа, тие се одлучија за нивниот заменик ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранските државни медиуми утрово објавија за експлозии во центарот на Исфахан додека американските медиуми цитираа официјални лица кои тврдат дека Израел ...
сите 648 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 635 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 569 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Вчерашниот митинг во Охрид покажа дека народот е подготвен и обединет за промени. А ВМРО-ДПМНЕ е партија за македонско национално единство, изјави денеска ...
сите 140 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАРАВАРИ: Албанската опозиција ќе ја порази ДУИ со разлика од 2-3 пратеници минимум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: