На четиричлено семејство му се потребни приближно 1.000 евра за да го преживее февруари


Минималните трошоци на едно семејство во февруари изнесуваат 57.476 денари, што претставува зголемување за 313 денари во однос на јануари, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во време на ДПМНЕ работниците беа третирани како евтина работна рака и затоа минималната плата беша 8.000 денари а просечната плата беше едвај над 20.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта најави дека од следниот месец нема да ја продолжи мерката за замрзнување на цените, додека граѓаните се жалат на континуиран раст на трошоците за живот ...
| | веќе видена | слични

- Не е доволно само да се констатира колку сиромашни жители и семејства имаме во Македонија. Она што мене ме загрижува е тоа, како се употребуваат податоците ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и денеска преку соопштение ги фали мерките на Владата кои велат дека придонеле за драстичен раст на платите. „Просечната плата СДСМ ја покачи на историски ...
| | веќе видена | слични

Во соопштение до јавноста СДСМ вели дека платите се искачиле на највисоко ниво од 40 илјади денари или 650 евра и со тоа го исполниле изборното ветување кон ...
| | веќе видена | слични

Просечната плата СДСМ ја покачи на историски највисоко ниво од 40.000 денари или 650 евра! Ова се истакнува во денешното соопштение од владејачкиот СДСМ, кое ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На четиричлено семејство му се потребни приближно 1.000 евра за да го преживее февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: