Мицкоски прашува: Зошто кога веќе знаело претходното раководство на МВР дека нема пасоши, не направиле подобра организација


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување во утринската емисија „Здраво Македонијо“ на Канал 5 истакна дека политичарите кои беа на власт во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес на дневен ред на седница на Собранието се измените на Законот за патни исправи. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека овие законски измени се единствениот излез од ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува пратениците од СДСМ и ДУИ да дадат поддршка на измените на Законот за патните исправи на државјаните на Република Северна Македонија, по ...
| | веќе видена | слични

Денес на дневен ред на седница на Собранието се измените на Законот за патни исправи, измени со кои ќе се овозможи решавање на кризата која ја направија ДУИ и ...
| | веќе видена | слични

Денес на дневен ред на седница на Собранието се измените на Законот за патни исправи, измени со кои ќе се овозможи решавање на кризата. ВМРО-ДПМНЕ бара СДСМ да ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на СДСМ и Коалицијата, Мартин Костовски на денешната прес-конференција информира дека нивната пратеничка група ќе гласа „за“ Абдуш Демири за нов ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Јован Митрески, на новинарско прашање дали мнозинстовото во законодавниот дом утре ќе даде поддршка за продолжување на важноста на ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев утрово остварил телефонски разговор со министерот за безбедност на Босна и Херцеговина ...
| | веќе видена | слични

Измените за законот за патните исправи кој утре ќе се најде пред пратениците нема да го реши хаосот со пасошите, вели собранискиот спикер Јован Митревски. Иако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 618 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
сите 384 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски прашува: Зошто кога веќе знаело претходното раководство на МВР дека нема пасоши, не направиле подобра организација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: