Држава на живи мртовци


„Трескањето на Ковачевски на говорница во Бутел, стопати извикувајќи ‘победа’, предизвика смеење, но и кај загриженост кај дел од јавноста. Дајте некој нека му ...
| | веќе видена | слични

Да се препознаат и да се прифатат различностите во општествениот и приватен живот е лична но и колективна цел на секој член од општеството. Почнувајќи од ...
| | веќе видена | слични

Охридскиот рамковен договор страда од фабричка вградена грешка, грешка што преку промената на македонскиот устав негативно се одразува на македонската ...
| | веќе видена | слични

БРАНКО ТРИЧКОВСКИ Дикот на Даштевски регистрирал 11 кандидати за претседател на државата. Добро, граѓаните имаат уште десетина дена да се решат да тргнат по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Држава на живи мртовци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: