И ПОКРАЈ ПРОТИВЕЊЕТО НА САД: СБ на ОН ќе гласа за прекин на огнот во Газа

3 копии

САД најавија дека ќе испратат хуманитарна помош од уште 53 милиони долари за Палестинците во Појасот Газа, каде Израел војува против Хамас. Американска ...
| | веќе видена | слични

Макрон на социјалната платформа Х објави дека денеска Франција и Катар заедно обезбедија 75 тони хуманитарна и медицинска помош за жителите на Газа: 10 ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на Светската здравствена организација Тедрос Гебрејесус денеска изјави дека болницата Ал Амал во Газа била нападната 40 пати во еден ...
| | веќе видена | слични

Емирот на Катар, шеикот Тамим бин Хамад Ал Тани, денеска ја започна официјалната дводневна посета на Франција и разговараше со претседателот Емануел Макрон за ...
| | веќе видена | слични

УНИФИЛ во соопштението наведува дека има загрижувачки тренд во размената на прекугранични оган меѓу Израел и Хезболах. „Овој конфликт веќе однесе премногу ...
| | веќе видена | слични

Египетските воздухопловни сили денеска испуштија хуманитарна помош во блокираниот Појас Газа, oбјави „Анадолија“. Повикувајќи се на воени извори, египетскиот ...
| | веќе видена | слични

Привремените мировни сили на Обединетите нации во Либан (УНИФИЛ) денеска ги повикаа Израел и либанската група Хезболах да ги запрат непријателствата за да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ПОКРАЈ ПРОТИВЕЊЕТО НА САД: СБ на ОН ќе гласа за прекин на огнот во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: