ТЕЛОТО НА НАВАЛНИ НЕМА ДА БИДЕ ПРЕДАДЕНО УШТЕ 14 ДЕНА: „Чекаат да исчезнат трагите од нервниот отров Новичок“


Телото на Алексеј Навални нема да биде предадено на неговото семејство уште најмалку 14 дена, изјави портпаролката на Навални, Кира Јармиш во објава на Твитер. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Неколку погребни агенции во Русија одбија да го погребат Алексеј Навални, предизвикувајќи проблем за семејството на починатиот руски опозиционер. „Погребалните ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Алексеј Навални објави дека рускиот опозициски политичар е намерно убиен по наредба на претседателот Владимир Путин пред размената на затвореници, во ...
| | веќе видена | слични

Кремљ предупредува дека ќе има правни последици за секој што ќе го послуша овој „провокативен повик“ од луѓето што ги нарекуваат опасни екстремисти поддржани ...
| | веќе видена | слични

По смртта на Алексеј Навални, неговото семејство и луѓето од неговата организациј се соочуваат со проблем да организираат погреб бидејќи неколку погребни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 189 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 609 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 158 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕЛОТО НА НАВАЛНИ НЕМА ДА БИДЕ ПРЕДАДЕНО УШТЕ 14 ДЕНА: „Чекаат да исчезнат трагите од нервниот отров Новичок“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: