Израелската армија тврди дека биле убиени 12.000 оперативци на Хамас

Египетските воздухопловни сили денеска испуштија хуманитарна помош во блокираниот Појас Газа, oбјави „Анадолија“. Повикувајќи се на воени извори, египетскиот ...
| | веќе видена | слични

Привремените мировни сили на Обединетите нации во Либан (УНИФИЛ) денеска ги повикаа Израел и либанската група Хезболах да ги запрат непријателствата за да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време на нападот на Хамас на 7 октомври минатата година границата на Израел со Појасот Газа ја чувале околу 600 војници на израелската армија (ИДФ), објави ...
| | веќе видена | слични

Количеството на испорачана помош за населението на Појасот Газа, според податоците на ОН, е преполовено во февруари во однос на претходниот месец, пренесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Палестинската Црвена полумесечина ги суспендираше „координираните медицински мисии“ во Газа на 48 часа, бидејќи не може да ја обезбеди безбедноста на своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 382 | | | веќе видена

Австралиската полиција соопшти дека ги истражува причините поради кои цел на напаѓачот со нож во трговски центар во Сиднеј, како што изгледа, првенствено биле ...
сите 91 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Војната на Русија против Украина претставува егзистенцијална закана за целата Европска унија и ја принуди Унијата да ја стави одбраната во центарот на ...
сите 294 | | | веќе видена

Со презентација на програмите на средби со граѓани и митинзи, денеска продолжува изборната кампања на претседателските кандидати за првиот круг од изборите на ...
сите 144 | | | веќе видена

Девојчето е оперирано поради тешка рана на главата и се наоѓа на одделението за детска интензивна нега. „Состојбата на седумгодишното девојче кое синоќа беше ...
сите 113 | | | веќе видена

Исценираните и однапред договорени прашања и одговори од страна на идната опозиција, кои изобилуваат со навреди кон професорката Гордана Силјановска-Давкова ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелската армија тврди дека биле убиени 12.000 оперативци на Хамас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: