СРАМОТА Е ПАСОШОТ ДА ВАЖИ ВО ГЕРМАНИЈА И ВО ШВАЈЦАРИЈА, А НЕ И КАЈ НАС: Министерот Тошковски кажа дека стигнале само 20.000 обрасци


-Срамота е Македонија да ги зароби граѓаните на територија на која што сме и притоа доколку пробаат да излезат од Македонија, ние не ги пуштаме, заради тоа што ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во настојувањето да се олесни движењето на граѓаните на Република Северна Македонија надвор од границите на државата и проблемите со кои се соочуваат при ...
| | веќе видена | слични

ЛДП со предлог: Пасошите да важат до истекот на нивниот рок со печат на Северна Македонија Филип Здравески 27.02.2024 / 15:39 Македонија Во настојувањето да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Собранието, Јован Митрески на новинарско прашање дали мнозинството во законодавниот дом утре ќе даде поддршка за продолжување на важноста на ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе добијат поддршка од мнозинство зависи од пратеничките групи, вели Митрески но и според него ова не е решение. -Според информациите што ги добивам е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Либерал демократската партија, се со цел да се олесни движењето на граѓаните надвор од границите на државата, предлага дополнување на Законот за патните ...
| | веќе видена | слични

СДСМ нема да даде поддршка за продолжување на рокот за важење на пасошите. Велат дека не сакаат да го прекршат Преспанскиот договор. Според нив, единствено ...
| | веќе видена | слични

Утре пред пратениците предлог-законот за продолжување на важноста на пасошите Искуствата на македонските граѓани во земјава со добивање на новите лични ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРАМОТА Е ПАСОШОТ ДА ВАЖИ ВО ГЕРМАНИЈА И ВО ШВАЈЦАРИЈА, А НЕ И КАЈ НАС: Министерот Тошковски кажа дека стигнале само 20.000 обрасци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: