Грчките земјоделци на пат кон Атина за утрешниот протест, Владата им порачува дека нема простор за дополнителни мерки за поддршка


Земјоделците од цела Грција со трактори, автомобили, автобуси и камиони го започнаа нивното патување кон грчката метропола за утрешниот собир на плоштадот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници полски земјоделци излегоа денеска на улиците на Варшава во знак на протест против земјоделската политика на Европската унија и увозот на евтина храна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Полицијата пукаше со водени топови врз демонстрантите во Брисел кои фрлаа шишиња и јајца и запалија гуми, а околу 900 трактори го блокираа сообраќајот во ...
| | веќе видена | слични

Грчките земјоделци од северниот и северозападниот дел на Грција, денеска, на неколку часа ги блокираа граничните премини Евзони - Богородица кај Гевгелија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Брисел се случи помал инцидент меѓу земјоделците кои денеска протестираа пред седиштето на ЕУ и полицијата, кога група демонстранти го проби полицискиот ...
| | веќе видена | слични

Ескалира ситуацијата на протестите на белгиските земјоделци кои денеска го окупираа Брисел. Земјоделците ги блокираа улиците со трактори и запалија купишта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 123 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 378 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчките земјоделци на пат кон Атина за утрешниот протест, Владата им порачува дека нема простор за дополнителни мерки за поддршка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: