Утре облачно со слаб дожд, а потоа до крајот на неделата сончево и топло

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Потоа до крајот на работната седмица времето ќе биде претежно сончево и релативно топло, соопшти ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии

Од Управата за хидрометеорошки работи ( УХМР) за утре прогнозираат сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо време облачно со сончеви периоди. ...
| | веќе видена | слични
20 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Убеден сум дека на изборите на 8 мај ќе имаме голема победа, победа која ќе најави друга победа, а тоа е победата тука во Валандово на локалните во 2025 ...
сите 512 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ибрахим Раиси го доведе во прашање постоењето на „израелскиот режим“ во случај на нов напад на еврејската држава на територијата на ...
сите 330 | | | веќе видена

Aмериканската амбасадорка во земјава, Анџела Агелер на официјалниот Фејсбук профил на Амбасадата упати порака до граѓаните да излезат на гласање и да гласаат ...
сите 271 | | | веќе видена

„Првиот круг од претседателските избори е еднакво важен како и гласањето на 8-ми мај“, истакна претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, на вечерашниот митнг ...
сите 329 | | | веќе видена

Заедно одиме кон таа цел. Ви ветувам, ќе дадаме сè од себе за да ги оправдаме вашите очекувања и верба во нас. Од минатото добро знаеме дека она што ќе го ...
сите 268 | | | веќе видена

Во основно училиште на подрачјето на населба Влае во Скопје, вчера во 12:40 часот, полициски службеници од ЕВР ОКР Карпош лишиле од слобода ученик (штитеник од ...
сите 211 | | | веќе видена

Русија го предупреди Западот дека ризикува да започне „директен воен конфликт“ со Русија и другите нуклеарни сили, пишува „Експрес“.Рускиот министер за ...
сите 258 | | | веќе видена

Единаесет лица незаконски работеле со пациенти и давале здравствени услуги, иако биле без договори за ангажман, а дел од нив и без соодветно образование. Тоа ...
сите 90 | | | веќе видена

„Во изминатите неколку месеци имав повеќе време да се движам меѓу граѓаните. Ги слушнав нивните желби и критики, нивното незадоволство. И јас, исто како и вие, ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре облачно со слаб дожд, а потоа до крајот на неделата сончево и топло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: