Член на израелскиот воен кабинет го постави Рамазан како краен рок за започнување копнена офанзива во Рафа


Израел ќе започне копнена офанзива во Рафа следниот месец доколку Хамас не ги ослободи преостанатите заложници до почетокот на Рамазан, изјави членот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден изрази надеж дека долгоочекуваниот договор за примирје за заложници може да биде постигнат до понеделник. „Мојот советник ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оставката на палестинската влада, која е на власт на Западниот Брег, во понеделникот на 26 февруари ја поднесе премиерот Мохамед Штаје. Овој потег може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изрази оптимизам дека нaскоро ќе се постигне нов прекин на огнот меѓу Израел и палестинската милитантна група Хамас ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Член на израелскиот воен кабинет го постави Рамазан како краен рок за започнување копнена офанзива во Рафа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: