СО СТАР ПАСОШ ВО ГЕРМАНИЈА, ШВАЈЦАРИЈА И БУГАРИЈА: Можно е и други земји од Шенген да го следат нивниот пример

Повеќе европски држави, дел од нив членки на Шенген-зоната, дозволуваат влез и излез на нивните гранични премини со пасош со старото уставно име – Република ...
| | веќе видена | слични

Го најдоа ли Македонците патот до Европа со стар пасош? Влез во Србија со лична карта со „Северна“, па влез во Хрватска со „Република Македонија“ и оттаму кон ...
| | веќе видена | слични

Уште еден Македонец сподели искуство како со пасошот со старото име на државата влегол во Хрватска. - Со стар пасош можеш било каде освен во матична држава, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Корисник на социјалните мрежи објави видео во кое може да се види дека со стар пасош на кој нема „северна без проблем влегол во Хрватска, на граничниот премин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До Италија со пасош Република Македонија. Еве во каков ризик и понижување Бујар, Маричиќ и Талат ги турнаа македонските државјани кои неодложно мораат да ...
| | веќе видена | слични

Оперскиот пејач и поранешен пратеник Игор Дурловски го коментира галиматијасот со (не)важноста на патните исправи и на личните карти со „Република Македонија“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 618 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
сите 384 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СО СТАР ПАСОШ ВО ГЕРМАНИЈА, ШВАЈЦАРИЈА И БУГАРИЈА: Можно е и други земји од Шенген да го следат нивниот пример

Од:
До кого (е-маил):
Порака: