Митрески и Бочварски од струшко Мороишта: Инвестираме во подобрување на локалната патна инфраструктура во сите општини

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Јован Митрески и министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски денеска беа во работна посета ...
| | веќе видена | слични

Патната делница Гарски мост-Извор која е дел од регионалниот пат Кичево-Дебар се очекува да биде готова до крајот на годината. Според надлежните, досега се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, заменик министерот за транспорт и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Транспортерите и превозниците од земјава што поседуваат сертификати за професионални возачи ќе можат по брза постапка да извадат патни исправи, истакна вчера ...
| | веќе видена | слични

Проектот е финансиран од страна на Министерството за транспорт и врски како дел од проектот за поврзување со локални патишта на општините и истиот е во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На сите транспортери и превозници кои вршат транспортна дејност и поседуваат сертификати за професионални возачи, во следниот период им се овозможува по брза ...
| | веќе видена | слични

Министерството за транспорт и врски во соработка со Министерството за внатрешни работи ќе обезбеди „брза лента“ за вадење на пасоши за сертифицирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митрески и Бочварски од струшко Мороишта: Инвестираме во подобрување на локалната патна инфраструктура во сите општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: