Дваесет инвестициски проекти на македонски компании се доставени на Јавниот повик за техничка помош на ТИРЗ и ИФЦ


Дваесет инвестициски проекти се доставени на Јавниот повик за техничка помош за развој на добавувачи на ТИРЗ наменет за македонски компании. Апликантите се ...
| | веќе видена | слични

Инвестицискиот самит за Западен Балкан 2024 година ќе се одржи во седиштето на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР). Целта на Самитот е да се истакнат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На средбата од страна на соговорниците беа нагласени одличните економски врски што постојат помеѓу двете држави, што се препознава и преку неодамна пројавениот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Народната банка и Европската инвестициска банка (ЕИБ), денеска, потпишаа Договор за соработка, со кој се обезбедува поддршка на напорите на Народната банка во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја посети лабораторијата за мерење на квалитетот на воздухот во рамки на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик министерот за правда во техничката Влада, Викторија Мадиќ Аврамовска остварила билатерална средба со заменик на министерот за правда на Украина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дваесет инвестициски проекти на македонски компании се доставени на Јавниот повик за техничка помош на ТИРЗ и ИФЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: