Зошто повторно се случува хаос во ЈСП, вината е во неспособноста на Данела Арсовска и нејзината коалиција со СДС, ДУИ и Левица, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Коалицијата на Данела Арсовска, СДС, ДУИ и Левица во Град Скопје се директно одговорни за хаосот во ЈСП. Тие пред само еден месец лажеа, драматично го ...
| | веќе видена | слични

Два дена скопјани кои ги користат услугите на ЈСП „Скопје“ не можеа со телефон да си платат во автобус, затоа што валидаторите не ги отчитуваа телефонските ...
| | веќе видена | слични

„Не може некој да излезе на 15. во месецот и да рече нема плата, нема да се вози, а врши дејност од јавен интерес. За тоа кривично ќе одговара оној кој најави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска најави дека ќе поднесе кривични пријави за сите оние кои најавија дека ќе го остават Скопје без јавен превоз. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Откако автобусите на ЈСП утринава два часа останаа во гаражите, сообраќајот во Скопје веќе функционира нормално. Вчерашната неочекувана најава за штрајк од ...
| | веќе видена | слични

Дали доколку секој месец ЈСП „Скопје“ доцни со исплатата на платата на своите вработени ден или два или ја исплаќа на последниот ден од законскиот рок, ...
| | веќе видена | слични

Рано изутрина автобусите ги напуштија своите бази и без застој редовно се сообраќаат на линиите известуваат од ЈСП - “Град Скопје и ЈСП уште еднаш докажаа дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Серија експлозии го разнеле штабот на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) на 50 километри јужно од ирачкиот главен град Багдад, само неколку часа откако ...
сите 871 | | | веќе видена

Државата е во хаос, Македонија ги живее своите најтешки денови под власт на ДУИ и нивниот измеќар СДС, велат во партиско соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. 7 години ...
сите 524 | | | веќе видена

Да ставиме крај на агонијата и безвластието, да ја направиме Македонија повторно горда, да ја направиме професорката Гордана преседател на Македонија за да ...
сите 172 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 134 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 105 | | | веќе видена

Синдикат на Полиција во Македонија до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција (ОЈО ГОКК) поднесе кривична пријава против ...
сите 158 | | | веќе видена

Професорката Горданa Силјановска -Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија, во својот говор на синоќешниот митинг во Крива Паланка порача ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто повторно се случува хаос во ЈСП, вината е во неспособноста на Данела Арсовска и нејзината коалиција со СДС, ДУИ и Левица, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: