Бугарските наплаќачи на долгови одат во режимот за лиценцирање на Националната банка

Сосема новиот Закон за кредитни сервисери и купувачи на кредити има за цел да воведе ред во наплатата на долгови преку обезбедување подобра заштита од ...
| | веќе видена | слични

Бугарската ТЕ „КонтурГлобал Марица Исток 3“ – е привремено суспендирана од 21 февруари. Причината е што на овој датум му истекува долгорочниот договор со ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија покренува длабинска истрага за јавниот ред на бугарското Министерство за транспорт за набавка на 20 електрични возови „пуш пул“ – со ...
| | веќе видена | слични

Бугарското пристапување кон копнениот Шенген, според ПП-ДБ, бара укинување на приватните лаборатории за фитосанитарна контрола на надворешните граници на ЕУ. ...
| | веќе видена | слични

„ЛУКоил Нефтохим“ поднесе две тужби поради расипана концесија на пристаништето Розенец. „ЛУКоил Нефтохим“ на суд ги нападна речиси сите одлуки на властите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 124 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 397 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена

Здравствените работници од тетовската клиничка болница на мирен протест ја изразија својата загриженост за условите за работа и квалитетот на здравствената ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарските наплаќачи на долгови одат во режимот за лиценцирање на Националната банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: