„Со стратешката инвестиција во Скопје обезбедуваме поевтина струја за граѓаните“, велат од СДСМ


„Со договорот за стратешката инвестиција за изградба на когенеративна централа во Скопје, се обезбедува поевтина струја за граѓаните во наредните 20 години. Со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Собраниската Комисија за економски прашања, на чиј дневен ред беа предлозите на законите за реализација на стратешките инвестициони проекти во енергетиката по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Здружението на инженерите информира дека од сите собраниски тела побарало нивни членови да присуствуваат на 140. пленарна седница на Собранието на која по ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска повторно ќе расправа за повлекување на предлог законот за Митилинеос , кој треба да ја гради новата когенеративна централа во Железара. Со ...
| | веќе видена | слични

Со цел реализација на стратешки инвестиции во земјава, пред три години беше објавен јавен повик за доставување предлог-проекти. Можност за учество, подеднакво, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Со стратешката инвестиција во Скопје обезбедуваме поевтина струја за граѓаните“, велат од СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: