„ОРКА ХОЛДИНГ“ НУДИ НАД ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА ЗА „ЖИТО ПОЛОГ“ - одобрена понудата за преземање, еве колку акции се бараат


Орка Холдинг сака да преземе уште 50 отсто од акциите на мелничко-пекарската компанија „Жито Полог“ од Тетово, за сума од нешто повеќе од еден милион евра. ...
| | веќе видена | слични

Откако Фактор пишуваше за завчерашната блок трансакција во која поминаа 2.000 акции на Комерцијална банка по цена многу пониска од просечната по која редовно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нова блок трансакција со акциите на Комерцијална банка. Откупени се две илјади обични акции во вредност од над 412 илјади евра. Кога се работи за блок ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе и не е вест дека инвеститорската јавност е се повеќе „возбудена“ околу акциите на Комерцијална банка, но вест е кога некој ќе добие акции по цена многу ...
| | веќе видена | слични

Долговите и загубите на компанија која е дел од холдинг, или концерн ќе ги покрива друштвото, во случај кога загубата не се покрива од посебните резерви . ...
| | веќе видена | слични

Дефинитивно македонските компании кои котираат на берзата се интересни за инвеститорите, а доказ за тоа се се поголемиот број блок трансакции со кои се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Со вложување во сто обични акции, Горан Антевски го зголеми сопственичкиот удел во Комерцијална банка, каде што е член на Надзорниот ...
| | веќе видена | слични

И членови на Надзорниот одбор купуваат акции во Комерцијална банка, откако со исти такви пакети се стекнаа двајца членови на Управниот одбор и директори во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. -Потписите се собрани, ...
сите 317 | | | веќе видена

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
сите 165 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор на кандидат за претседател на државата, за која функција на партискиот повик се пријави ...
сите 234 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 200 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ОРКА ХОЛДИНГ“ НУДИ НАД ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА ЗА „ЖИТО ПОЛОГ“ - одобрена понудата за преземање, еве колку акции се бараат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: