Омилената брза храна станува луксуз?! Некогаш беше „јадење на сиромашни“, а сега за 350 грама треба да платите дури 500 денари

Пицата е една од најпопуларните и најприфатливите брзи храни денес. Без разлика дали станува збор за патување или купување појадок на пат кон работа, сите со ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата зеде замав од пандемијата на коронавирусот, преку војната во Украина, но очигледно е и дека цената на омилената храна по излегување или пред одење ...
| | веќе видена | слични

Нова практика во некои од рестораните во Скопје предизвика незадоволство кај гостите, кои се изненадени со дополнителни трошоци за нешто што не го нарачале. Во ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се шокирани од новите цени за возење со чамец на Матка, кои се зголемени за повеќе од двојно во последните години. Според информации од локалните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 528 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Државната изборна комисија соопшти денеска дека од утре, 25 февруари 2024 година, на својата веб страница, секојдневно ќе информира за бројот на собрани ...
сите 256 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 133 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Омилената брза храна станува луксуз?! Некогаш беше „јадење на сиромашни“, а сега за 350 грама треба да платите дури 500 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: