Халк банка: Имери и Иљов нови извршни директори и членови на УО

2 копии

Промени се случиле во органите на управување на компанијата Сава пензиско друштво, конкретно во нивниот Надзорен одбор. За тоа од ова друштво ја извести ...
| | веќе видена | слични

Друштвото на филмски работници ги демантира информациите изнесени во јавноста дека постои конфликт на интерес во изборот на Бранко Петровски за член на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за култура на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук открива за судир на интереси во Агенцијата за филм. „Бранко Петровски, доскорешниот финансиски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот претседател во четвртокот се сретна со Јулија Навални, вдовица на починатиот руски опозициски лидер Алексеј Навални. На средбата била и Даша, ...
сите 522 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 333 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 281 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 137 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 189 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 107 | | | веќе видена

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На 23.02.2024 во 21.40 ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халк банка: Имери и Иљов нови извршни директори и членови на УО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: