ШТЕТА ОД 20 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО САМО СО ОТКУПОТ НА СТРУЈА ОД „Митилинеос“ – Ставовите на инженерите базирани на пресметки


Време зa читање: 5 минути Власта упорно опстојува на определбата – реализацијата на значајни енергетски проекти да им ја довери на странски инвестиори, но и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Домашните компании имаат подеднакво право на учество во јавните повици за стратешки инвестиции во земјава, исто како и странските. ...
| | веќе видена | слични

Во текот на дискусиите за четирите предлог-закони за стратешки инвестиции во енергетиката изминативе денови се отвори дилема зошто компании од земјава не се ...
| | веќе видена | слични

Jавните повици за стратешки инвестиции во земјава, се подеднакво отворени за домашните, како и за странските компании. Вицепремиерот Фатмир Битиќи во неколку ...
| | веќе видена | слични

Гоце Пачемски аналитичар на енергетските состојби во земјата го потврдува фактот дека нашата земја е голем увозник на енергија воопшто, вклучувајќи ја и ...
| | веќе видена | слични

Политичката елита нѐ прозива нас, професорите, да си ја гледаме примарната обврска и да ги едуцираме младите луѓе во Македонија. За нас, пренесување знаење и ...
| | веќе видена | слични

Владините одуки за таканаречените стратешки инвестиции кои се разгледуваат во Собранието се невалидни, предупредува Здружението на инженери на Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 5 отсто пониски сметки за електрична и 40 отсто пониски сметки за топлинска енергија ќе добијат граѓаните со изградбата на стратешкиот инвестициски ...
| | веќе видена | слични

Клучните придобивки што ќе ги донесе гасната централа на „Митилинеос“ за граѓаните се 5 отсто пониски сметки за струја и дури 40 отсто за парно. Тоа за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 529 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 386 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 316 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТЕТА ОД 20 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО САМО СО ОТКУПОТ НА СТРУЈА ОД „Митилинеос“ – Ставовите на инженерите базирани на пресметки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: