ПИЦА ИНФЛАЦИЈА: Во Хрватска лани популарниот специјалитет бил меѓу поскапите во ЕУ, само во Холандија поефтинил


Време зa читање: 2 минути Со месеци се зборува дека инфлацијата почнува да забавува и дека трендовите се се попозитивни, а најновите податоци на Еуростат ...
| | веќе видена | слични

Израелците остро ги намалија трошоците, патувањата и инвестициите кон крајот на минатата година, бидејќи израелската воена офанзива против палестинската група ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велика Британија по Брегзит има „значително слаби резултати“ од другите напредни економии од референдумот за ЕУ во 2016 година, според новата анализа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Стапката на сиромаштија во Аргентина во јануари достигна 57,4 отсто, што е највисоко ниво во последните 20 години, покажуваат резултатите од истражувањето на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Една неодамнешна студија спроведена од Католичкиот универзитет во Аргентина (UCA) откри алармантна статистика, која укажува дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На листата на кандидати кои собираат потписи од граѓаните за претседател на државата се приклучи нов кандидат. Гоце Ристов ќе треба до петок да ги собере ...
сите 233 | | | веќе видена

Повеќе од 100.000 граѓани кои имаат право на глас на претстојните претседателски и парламентарни избори во Северна Македонија немаат важечка лична карта , а ...
сите 144 | | | веќе видена

НГИ „Коалиција на Египќани“ на претстојните претседателски избори, ќе ја поддржи кандидатката за претседател на Македонија, проф. д-р Гордана Силјановска ...
сите 199 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) денеска изнесе детали за тоа како се случи над терените за скијање на Попова Шапка мечка да нападне дански ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон денеска во Прага ги повика сојузниците на Украина „да не бидат кукавици“ пред „незапирливата“ Русија. - Секако дека ...
сите 200 | | | веќе видена

Бројките не лажат! Со чесен пристап, искрена намера и макотрпна работа, за помалку од еден месец успеавме значително да ги подобриме услугите во делот на ...
сите 154 | | | веќе видена

Наметнатата состојба со личните документи на граѓаните сè уште претставува проблем за вработените во МВР. Очигледно некој се води кон тоа дека нашите колеги се ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПИЦА ИНФЛАЦИЈА: Во Хрватска лани популарниот специјалитет бил меѓу поскапите во ЕУ, само во Холандија поефтинил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: