Криза во технолошките компании од каде од почетокот на годината отпуштени се 34.000 луѓе

3 копии

Технолошките компании отпуштиле 34.000 луѓе од почетокот на годината, пишува Фајненшл Тајмс, кој се повикува на податоци од специјализираната веб-страница ...
| | веќе видена | слични

Capital One Financial Corp. истражува потенцијално стекнување на заемодавачот на кредитни картички Discover Financial Services. Како што пренесува Блумберг, ...
| | веќе видена | слични

Бран отпуштања во Германија, а се бараат експерти „под дрво и камен“ Александра Спасеска 17.02.2024 / 11:06 Бизнис Многу германски компании укинуваат илјадници ...
| | веќе видена | слични

Многу германски компании укинуваат илјадници работни места, но во исто време не престанува лелекањето за „недостигот од експерти“. Затоа што во исто време во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Nvidia во средата го надмина Alphabet, мајката-компанија на Google во пазарна капитализација. Тоа е најновиот пример за тоа како ...
| | веќе видена | слични

Позната американска компанија најави отпуштање на неколку илјади работници. Станува збор за американската компанија од областа на компјутерските мрежи „Cisco“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 421 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Денис Прешова со еден подолг пост на Фејсбук ги објаснува според него сите апсурди искажани од министерот за надворешени работи Бујар ...
сите 300 | | | веќе видена

Дали Демократската унија за интеграција и нејзиниот лидер Али Ахмети денеска меѓу редови најавија можен бојкот на претседателските избори во вториот круг? Ова ...
сите 265 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 105 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 150 | | | веќе видена

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 110 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Криза во технолошките компании од каде од почетокот на годината отпуштени се 34.000 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: