Мора да се бараат нови земји каде би ги пласирале нашите производи, истакна Азески

Можностите за извоз во Европската Унија се максимално пополнети затоа мора да се бараат нови земји каде би ги пласирале нашите производи според квалитетот и ...
| | веќе видена | слични

Македонските градежни компании во одредени периоди градеа низ целиот свет и добиваа признанија за својата работа, а сега политичарите сѐ почесто излегуваат со ...
| | веќе видена | слични

Дојдено е време за промена на досегашниот модел на економски развој. На земјава ѝ се потребни модерна реиндустријализација, структурна трансформација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мостовите на автопатот Кичево – Охрид се направени, ние ги направивме и тоа пред рокот, а трасата не се пушта зашто има лоши проекти за косините. Само што ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Стопанска комора на Македонија Бранко Азески никогаш не изјавил дека актуелниот претседател на СДСМ и поранешен претседател на Владата Димитар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора на Северна Македонија известува дека претседателот на СКСМ Бранко Азески јавно ја негира информацијата која се појави во одредени медиуми. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Комората Бранко Азески денеска преку пуштање тонска снимка, се обиде накусо да објасни како изгледа една средба со владини претставници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да се воведе давачка од 0,5 отсто при подигање готовина од банка и тие средства да одат за државата, а парите кои наскоро ќе треба да се означат со „Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 528 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мора да се бараат нови земји каде би ги пласирале нашите производи, истакна Азески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: