Налепници со ознаката НМК достапни за стружани, гужви пред станиците за технички прегледи

Во станиците за технички преглед на возила во Струга денеска тече процесот на поставување налепници со ознака НМК на регистерските таблички на возилата. Тоа ...
| | веќе видена | слични

Сите граѓани кои се сликале за пасош во МРТВ и П.С. Пролет, а се уште не ги подигнале, од понеделник ќе почнат да добиваат СМС пораки кога им се готови. Освен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

МВР информира дека при замената на возачките и сообраќајните дозволи кои се уште се важечки, а се со името Република Македонија, до крајот на годинава нема да ...
| | веќе видена | слични

Нови правила за подигнување на пасошите за скопјани. Наместо да чекаат со часови пред пунктови отсега оние кои се фотографирале во полициската станица „Пролет“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека согласно Решението за цените на обрасците што ги издава Министерството за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По поплаки на голем број граѓани дека промената на возачките дозволи се наплаќа, и покрај тоа што би требало да се бесплатни за граѓаните, од МВР велат дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи информира дека одлуката со која граѓаните ќе вадат возачки и сообраќајни дозволи без надоместок е испратена во „Службен ...
| | веќе видена | слични

И два дена по одлуката на Владата сообраќајните и возачките дозволи со новото уставно име да се издаваат бесплатно, на товар на МВР, во станиците за технички ...
| | веќе видена | слични

Налепници, сообраќајни, возачки. Со пари или бесплатно? Засега само едно се знае, бесплатни се само налепниците со ознаката „НМК“ во станиците за технички ...
| | веќе видена | слични

Иако Владата донесе одлука сообраќајните и возачките дозволи да се издаваат бесплатно, на терен одлуката се уште не профункционирала. Според информациите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Налепници со ознаката НМК достапни за стружани, гужви пред станиците за технички прегледи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: