ДАВИТКОВСКИ: ЈО веднаш да го повика оној што нарачувал обрасци за лични документи во 2019 година со старото име


Пензионираниот професор по административно право, Борче Давитковски смета дека оној што нарачувал обрасци за лични документи во 2019 година со старото уставно ...
| | веќе видена | слични

Саботажа нема, обрасци за пасоши наскоро ќе пристигнат во поголема количина. Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев вели дека во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во Министерството за внатрешни работи стигнати се 20.000 обрасци, а до крајот на месецот се очекува да стигне дополнителна поголема пратка, изјави ...
| | веќе видена | слични

„Ова е двојно понижување на македонскиот народ. Ова заедно со криминалот и тендерите во РЕК Битола е еден јасен модел на тоа какви безрбетници за жал ја водат ...
| | веќе видена | слични

„Сметам дека ова е двојно понижување за македонскиот народ, прво македонскиот народ беше понижен во јуни 2018 година кога беше променето името на државата за ...
| | веќе видена | слични

Професорот од Правниот факултет „Јустинијан Први“ Тони Дескоски смета дека на Владата и на Собранието е да одлучат дали ќе влезат во свесно и намерно кршење на ...
| | веќе видена | слични

Никој никого не саботира во МВР. Само ќе кажам на дента кога се направи примопредавањето меѓу министерот Спасовкси и министерот Тошковски, стигнаа 50.000 ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев одговарајќи на новинарско прашање во врска со промената на личните документи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вечерашната емисија „Топ Тема“ на Телма ТВ гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска која што истакна дека во однос на личните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАВИТКОВСКИ: ЈО веднаш да го повика оној што нарачувал обрасци за лични документи во 2019 година со старото име

Од:
До кого (е-маил):
Порака: