(ВИДЕО) EВРОПА ОТВОРИ ОЧИ: Косовските Срби протестираа поради укинувањето на динарот


Масовен протест имаше денеска во Косовска Митровица против забраната на динарот. На плоштадот Браќа Милиќ во Косовска Митровица се одржа „Големиот јавен ...
| | веќе видена | слични

Првиот потпретседател на српската Влада и министер за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, рече дека барањата на Косово за членство во Советот на Европа ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот специјален претставник на САД за преговорите меѓу Косово и Србија, Френк. Виснер, во интервју за „Еуроињуз“ на албански јазик изјави дека Косово се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Минхен изјави дека од денешните разговори со претставникот на ЕУ, Жозеп Борел и претставникот на ЕУ за дијалог ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот државен секретар, Антони Блинкен му ја честита 16-годишнината од независноста на Косово, со порака дека „САД го ценат стабилното партнерство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Албанија, Бајрам Бегај преку објава на социјалните мрежи, на сите Албанци им ја честиташе 16-годишнината од независноста на Косово, оценувајќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Специјалниот пратеник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, на Минхенската безбедносна конференција рече дека нормализацијата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Џо Бајден испрати писмо до претседателката на Косово, Вјоса Османи, со честитки по повод 16-годишнината од независноста на Косово, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) EВРОПА ОТВОРИ ОЧИ: Косовските Срби протестираа поради укинувањето на динарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: