Талевски: ДПМНЕ не може ништо да реши, само лаже и создава хаос со личните документи


За разлика од ВМРО-ДПМНЕ кое прави и создава проблеми , СДСМ ги решава проблемите и затоа денес ќе излезе со конкретен закон и конкретно решение за личните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На граѓаните им е јасно дека овие 7 години денот започнуваше со скандал и до вечерта имаше уште скандали. Психологија на затскривање на скандал со нов скандал, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Оваа Влада со нивно седумгодишно владеење само го дуплираа јавниот долг, а шајка не заковаа, нема ниту еден видлив проект кој што тие го започнале, го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Да потсетам дека изборно ветување беше една изборна единица од Зоран Заев во 2020-та година. И во 2021 година, Панчо Минов како претставник на помалите ...
| | веќе видена | слични

„Го чувствувам како пријател. Имам навистина прекрасен однос со господинот Таравари“, рече во интервјуто за ТВ 21 лидерот на ВМР)-ДПМНЕ Мицкоски. Тој или ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред извесно време кандидираа друг човек од друга политичка партија да биде премиер, со една единствена цел а тоа организирање на фер и демократски избори и ...
| | веќе видена | слични

Нема да има ниаков проблем со изборниот процес во однос на валидноста на документите. Хаосот со возачките дозволи беше инсцениран од министерот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

„Не сакам да се мешам во тоа што се случува во Алијанса за албанците, затоа што тоа е внатрешна работа на партијата. Објаснувањето на сегашниот премиер Џафери ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 327 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 261 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Талевски: ДПМНЕ не може ништо да реши, само лаже и создава хаос со личните документи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: