Битола е подготвена за Куп спектакл: Осумте тренери го најавија кошаркарскиот празник во „Боро Чурлевски“


По пауза од цели 17 години, македонскиот кошаркарски Куп се враќа во Битола и најновото издание на ценетото натпрварување ќе се игра во салата „Боро ...
| | веќе видена | слични

КОШАРКА Кошаркарите на МЗТ Скопје се победници на 32. Куп на Македонија „Благоја Георгиевски-Буштур“, откако во финалето, во неизвесен меч одигран во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

МЗТ Скопје го нанижа и дванаесеттиот трофеј во Купот на Македонија откако во финалето во Битола славеше во драматична завршница над Пелистер со 62-60. Херојот ...
| | веќе видена | слични

Човек на одлука во финалето од кошаркарскиот Куп на Македонија за МЗТ Скопје Аеродром беше Дамјан Робев . Македонскиот репрезентативец мораше да преземе ...
| | веќе видена | слични

Преку официјално соопштение од КК Пелистер, организаторите на годинашното издание на Купот на Македонија – „Благоја Георгиевски – Буштур“, се заблагодарија на ...
| | веќе видена | слични

Тимот на МЗТ Скопје успеа да го одбрани трофејот во Купот во Македонија и тоа откако во драмата во Битола го доби Пелистер со 62:60. „Металците“ се соочува со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 327 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 261 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битола е подготвена за Куп спектакл: Осумте тренери го најавија кошаркарскиот празник во „Боро Чурлевски“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: