БАЈДЕН ГО ПРЕДУПРЕДИЛ НЕТАНЈАХУ ЗА РАФА Израелскиот премиер не го послушал советот


Американскиот Џо Бајден го предупредил израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во врска со нападот врз населениот град Рафа на југот, пишува ТајмсОфИзраел . Во ...
| | веќе видена | слични

Во обид да го заштити поморскиот сообраќај, трговијата и стабилноста на цените на производите, Европската унија почна поморска мисија „Аспидес“, за заштита на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Палестинската група Хамас соопшти дека ќе прифати договор за размена на затвореници само ако Израел се согласи на целосен прекин на огнот и влез на хуманитарна ...
| | веќе видена | слични

Сите земји-членки на Европската Унија (ЕУ), со исклучок на Унгарија, вчера побараа „моментална хуманитарна пауза“ на борбите во Газа, откако израелската армија ...
| | веќе видена | слични

Израел денеска ја нападна Газа со нови воздушни напади додека светските сили се борат со тоа како да постигнат примирје пред гласањето во Советот за безбедност ...
| | веќе видена | слични

САД предлагаат нацрт-резолуција на Советот за безбедност на Обединетите нации, со која се повикува на привремен прекин на огнот меѓу Израел и Хамас и се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на израелската дипломатија Израел Кац изјави дека бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва, кој го спореди израелското бомбардирање на Појасот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД предложија резолуција во Советот за безбедност на Обединетите Нации со која се изразува поддршка за привремен прекин на огнот во Газа што е можно поскоро. ...
| | веќе видена | слични

Бразилскиот министер за надворешни работи Мауро Виеира повика на разговор амбасадорот на Израел во Бразил во понеделикот по локално време, откако претседателот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 459 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Војната во Украина мора да престане, таа го поткопува меѓународниот поредок заснован на правила, штети на нашата доверба, дијалог и капацитет за реализација. ...
сите 164 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Откако Кремљ се огласи за изјавата на американскиот претседател Џо Бајден дека „Владимир Путин е луд кучкин син“, реагираше и самиот руски претседател.Рускиот ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАЈДЕН ГО ПРЕДУПРЕДИЛ НЕТАНЈАХУ ЗА РАФА Израелскиот премиер не го послушал советот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: