ЛАНИ ВО ЗЕМЈАВА ПРЕСТОЈУВАЛЕ 734.139 СТРАНСКИ ТУРИСТИ Најпосетени биле Скопје и езерата


Во земјава лани се евидентирани вкупно 1.168.730 туристи, од кои 434.598 биле домашни, а 734.139 странски туристи. Во однос на 2022 година, бројот на туристите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Со законските измени кои се подготвуваат со цел да се подобрат условите за увоз на странска работна сила, МВР планира да го зајакне надзорот врз работодавачите ...
| | веќе видена | слични

Драстичен пад на производството на млеко и млечни производи во декември во однос на истиот месец лани, откриваат новите податоци на хрватското Министерство за ...
| | веќе видена | слични

Од средината на 1900-тите, глобалното население следи стрмна нагорна траекторија. Периодот што го обележи значително зголемување на раѓањата беше демографскиот ...
| | веќе видена | слични

Европската унија и официјално потврди дека низ земјите членки има раст на банкротираните компании. Во последниот извештај, европскиот статистички центар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 531 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 331 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 281 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 136 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 283 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 126 | | | веќе видена

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На 23.02.2024 во 21.40 ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛАНИ ВО ЗЕМЈАВА ПРЕСТОЈУВАЛЕ 734.139 СТРАНСКИ ТУРИСТИ Најпосетени биле Скопје и езерата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: