Океанот на Мимас – уште еден свет каде можеби се развил живот?


2 копии

Во огромното пространство на Сончевиот систем, меѓу околу милион астероиди, неодамнешното откритие на астрономите ги доведува во прашање претходните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во вечерашното гостување во ,,Тема на денот" на Сител тв, претседателот Стево Пендаровски говорејќи за анкетите за претстојните претседателски избори истакна ...
сите 517 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Палестинскиот претставник во ОН Ријад Мансур му порача на светот да размисли за децата во Газа кои ги губат своите животи или екстремитети поради гладот ...
сите 358 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 247 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, на владина седница ќе предложи да се најде решение за над 100.000 граѓани кои имаат право на глас, но немаат ...
сите 120 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 218 | | | веќе видена

Во изјава за Сител Телевизија, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев беше прашан зошто граѓаните не можат да ги подигнат своите ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Океанот на Мимас – уште еден свет каде можеби се развил живот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: