Последен ден за излез со стари пасоши, сè уште тешко до нов


5 копии
9 копии

Во Министерството за внатрешни работи стигнати се 20.000 обрасци, а до крајот на месецот се очекува да стигне дополнителна поголема пратка, изјави ...
| | веќе видена | слични

„Ова е двојно понижување на македонскиот народ. Ова заедно со криминалот и тендерите во РЕК Битола е еден јасен модел на тоа какви безрбетници за жал ја водат ...
| | веќе видена | слични

„Сметам дека ова е двојно понижување за македонскиот народ, прво македонскиот народ беше понижен во јуни 2018 година кога беше променето името на државата за ...
| | веќе видена | слични

Професорот од Правниот факултет „Јустинијан Први“ Тони Дескоски смета дека на Владата и на Собранието е да одлучат дали ќе влезат во свесно и намерно кршење на ...
| | веќе видена | слични

Никој никого не саботира во МВР. Само ќе кажам на дента кога се направи примопредавањето меѓу министерот Спасовкси и министерот Тошковски, стигнаа 50.000 ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев одговарајќи на новинарско прашање во врска со промената на личните документи на ...
| | веќе видена | слични

Со македонскиот пасош не може да се влезе во Германија вака коментираат дипломатски извори откако се разви дебата во земјата дали може или не може да се патува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последен ден за излез со стари пасоши, сè уште тешко до нов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: