НАЛЕПНИЦИТЕ НМК СЕ ТРОШАТ КАКО АЛВА: Дел од станиците во Скопје ги поарчиле, други чекаат, а не добиле и во други градови


Во дел од станиците за технички преглед во Скопје има налепници НКМ, во некои се уште немаат добиено, а дел веќе ги потрошиле. Од станиците за технички преглед ...
| | веќе видена | слични

Налепници, сообраќајни, возачки. Со пари или бесплатно? Засега само едно се знае, бесплатни се само налепниците со ознаката „НМК“ во станиците за технички ...
| | веќе видена | слични

Откако во јавноста осамнаа многу огласи на кои се нудеа НМК налепници, а и вонекои продавници истите се продаваа по цена од 50 денари, од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Нема бесплатни сообраќајни во станиците за технички преглед. По најавата дека замената со новото уставно име ќе биде на товар на државата, граѓаните денеска ...
| | веќе видена | слични

Налепници со „NМК“ по цена од 50 денари за парче или „Две за 100“ и за предната и за задната регистрација, нелегално се продаваат на интернет.Неколку огласи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЛЕПНИЦИТЕ НМК СЕ ТРОШАТ КАКО АЛВА: Дел од станиците во Скопје ги поарчиле, други чекаат, а не добиле и во други градови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: