Министерот за одбрана на САД Остин повторно хоспитализиран, ги пренел должностите на својот заменик


Министерот за одбрана на САД Лојд Остин синоќа бил однесен во Националниот воен медицински центар по итни здравствени проблеми поврзани со бешиката, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Вселенски експерт открива што би се случило доколку има нуклеарна експлозија во вселената, поради стравувањата за руското нуклеарно оружје кое е базирано во ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Држави собрале чувствителни разузнавачки информации за руското антисателитско оружје, кои ги споделија со високи претставници на американската ...
| | веќе видена | слични

Русија развива „загрижувачко ново противсателитско оружје“, велат САД, но додаваат дека тоа сѐ уште не е распоредено. Портпаролот на Белата куќа Џон Кирби го ...
| | веќе видена | слични

Русија денеска го отфрли предупредувањето на САД за новите нуклеарни капацитети на Русија во вселената, нарекувајќи го „злонамерна измислица“ и трик на Белата ...
| | веќе видена | слични

Американските разузнавачки служби открија „сериозна закана за националната безбедност“, изјави претседателот на Комисијата за разузнавање на Претставничкиот ...
| | веќе видена | слични

Тврдењата за сериозни закани по националната безбедност на САД се однесувале на прогресот на Русија во развој на ново вселенско нуклеарно оружје дизајнирано да ...
| | веќе видена | слични

Републиканскиот шеф на Комитетот за разузнавање на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес побара во средата од администрацијата на претседателот Џо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот за одбрана на САД Остин повторно хоспитализиран, ги пренел должностите на својот заменик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: