Азески: Според сите параметри, извозот е во најдобра кондиција

Македонските градежни компании во одредени периоди градеа низ целиот свет и добиваа признанија за својата работа, а сега политичарите сѐ почесто излегуваат со ...
| | веќе видена | слични

Дојдено е време за промена на досегашниот модел на економски развој. На земјава ѝ се потребни модерна реиндустријализација, структурна трансформација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мостовите на автопатот Кичево – Охрид се направени, ние ги направивме и тоа пред рокот, а трасата не се пушта зашто има лоши проекти за косините. Само што ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Стопанска комора на Македонија Бранко Азески никогаш не изјавил дека актуелниот претседател на СДСМ и поранешен претседател на Владата Димитар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора на Северна Македонија известува дека претседателот на СКСМ Бранко Азески јавно ја негира информацијата која се појави во одредени медиуми. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Комората Бранко Азески денеска преку пуштање тонска снимка, се обиде накусо да објасни како изгледа една средба со владини претставници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да се воведе давачка од 0,5 отсто при подигање готовина од банка и тие средства да одат за државата, а парите кои наскоро ќе треба да се означат со „Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески: Според сите параметри, извозот е во најдобра кондиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: