Катица претпладне излегува од „Идризово“, попладне се враќа: Јанева се вработи кај син ѝ, платата оди на сметка на затворот

Катица Јанева од неодамна почнала со работа. Од „Идризово“ излегува претпладне, се враќа попладне. Работодавач на обвинителката е нејзиниот син Лазар Јанев кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Затворениот поранешниот тајландски премиер Таксин Шинаватра ќе биде ослободен на 18 февруари, изјави денеска премиерот Сретта Тависин. Таксин Шинаватра е во ...
| | веќе видена | слични

Таксин Шинаватра е во болнички притвор од август, по драматичното враќање од странство по 15 години во самонаметнат егзил за да избегне затвор поради судир на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков од Апелација бара намалување на казната затвор. Тој бара од Апелација предвреме да биде пуштен од затвор. Барањето за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катица претпладне излегува од „Идризово“, попладне се враќа: Јанева се вработи кај син ѝ, платата оди на сметка на затворот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: